IMGVe středu 12. 6. 2013 převzalo v Americkém centru v Praze 12 základních a středních škol z České republiky certifikát Světová škola.  Projekt Světová škola organizují neziskové organizace Člověk v tísni a Adra.  Naše gymnázium je škola, která se věnuje globálnímu  rozvojovému vzdělávání a vede své studenty k tomu, aby se zajímali o život v rozvojových zemích.  Uskutečňujeme zajímavé projekty, jejichž pomocí upozorňujeme na různé globální problémy. Za svou práci byli naši učitelé, ale zejména studenti, oceněni, a získali titul Světová škola.

Při slavnostním předávání předvedli studenti Vít Krátký a Ondřej Kočan velmi pěknou prezentaci o naší škole a globálně zaměřených projektech. Do diskuze o projektech různých škol se zapojily také studentky Tereza Šebelová a Barbora Metličková.

Po slavnostním převzetí titulu Světová škola jsme byli pozváni do Muzea Karla Zemana, vynikajícího českého režiséra, který proslul svými filmovými triky a výtvarným zpracováním svých filmů.  Mezi jeho nejznámější filmy patří Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil.

Dita Kuchtaninová