20170420_131615V uplynulých týdnech pokračoval 51. ročník biologické olympiády kategorií C a D (nižší gymnázium) okresními koly. Jak už jsme na webu školy informovali, téma pro letošní rok zní – Detektivem v přírodě. V tomto duchu byly připravené i laboratorní úkoly. Mladší žáci pracovali jako skuteční detektivové s otisky prstů, ti starší rozlišovali pod mikroskopem lidský vlas, zvířecí chlupy, umělá a přírodní vlákna. Úkoly to byly náročné, ale zábavné.

Naši školu reprezentovala čtveřice studentů od primy do kvarty. Vojta Fišer (sekunda) a Vojta Vykydal (prima), kteří soutěžili v kategorii D, se okresního kola zúčastnili poprvé a vedli si velice dobře. Vojta Fišer se umístil na pěkném 8. místě a Vojta Vykydal si 4. místem vybojoval možnost pokračovat v krajském kole.

V kategorii C soutěžily již zkušené studentky Kristýna Vašková (tercie) a Alice Helebrandtová (kvarta). Obě děvčata již v minulých letech postoupila do krajského kola. Letos se postup povedl pouze Kristýně, a to ze 2. místa, Alice skončila v první desítce na pěkném 9. místě.

Všem jmenovaným studentům děkujeme za reprezentaci školy a za pečlivou přípravu na soutěž. Postupujícím přejeme další pěkné výsledky v krajských kolech, která proběhnou v květnu na teplickém gymnáziu.

Šárka Lendvorská