DSC00441ŽEK – Žákovská ekologická konference – proběhla 26.4.2017 na Magistrátu města Mostu již po deváté. Žáci základních a středních škol zde představují své práce zaměřené na životní prostředí. Naši školu reprezentovaly 2 týmy. Nikola Razakowská, Eliška Paulová a Eliška Hybnerová vystoupily s prací na téma Ohře, využily informace z internetu a také údaje o pravidelném měření vlastností vody z řeky. Jiří Klepp, Ondřej Klusák a Jakub Mazánek zaujali příspěvkem o využití srážkové vody na Gymnáziu Kadaň (spolupracoval také Matěj Kaška), tuto práci budou prezentovat i na letošních GLOBE Games. Z ostatních prací se nám líbil např. příspěvek žáků ze Scholy Humanitas Porovnávání šeříků a času nástupu jejich fenofází. Pro žáky byla účast na konferenci dobrou zkušeností.

Hana Kožíšková

DSC00435 DSC00439 DSC00440 DSC00435