IMG_20170512_075112Ve dnech 7.-12. května 2017 proběhla druhá část výměnného pobytu s holandskými studenty, kteří k nám zavítali z Isendoorn College ze Zutphenu. Hlavním cílem byla komunikace v anglickém jazyce.
Projekt byl zahájen v neděli ve večerních hodinách příjezdem 30 holandských studentů  s jejich dvěma učiteli, Jorien Bönker en Tom Heinen.
Hned v pondělí nás čekala prohlídka naší školy a Kadaně. V odpoledních hodinách udělala hostující rodina výměnnému studentovi individuální program.

groepV úterý bylo připraveno focení tříd a celé školy a, i když se zde vytvořily jisté komplikace, nakonec vznikla perfektní fotka se všemi, kdo se projektu účastnili.
S menším zpožděním jsme se naskládali do autobusu a vyrazili směr Lesná. Workshop s vysílačkami a GPS, byl sice za velmi chladného počasí, ale všichni zvládli hru dokončit. Po obědě si každý mohl vyzkoušet nějakou aktivitu, například střelbu z pušky, hledání ztracených pokladů s detektorem kovů nebo ruční výrobu z plstě.
Na středu se těšil snad každý, jelo se do Prahy. Projížďka lodí po Vltavě pod Karlovým mostem, návštěva zrcadlového bludiště a Petřínské rozhledny a nebo Lennonova zeď upoutala všechny natolik, že nezůstal nikdo, kdo by si neudělal ani jednu fotku.
Jako jsme měli prohlídku po Kadani, tak byla naplánovaná trasa i po Praze, kde jsme pořídili selfie například u Pražského hradu nebo  na Karlově mostu.IMG_20170510_120928
Ve čtvrtek si holandští studenti vyzkoušeli být na dvě hodiny studenty na naší škole. Zbytek dopoledne jsme pracovali ve skupinách na projektech, které zachytily celý tento týden.

Po společné večerní hostině, kam každý přinesl něco na ochutnávku, jsme se pustili do prezentování našich společných prací rodičům, učitelům, známým i odborné porotě. Každá skupina byla nakonec odměněna sladkostí a vtipným titulem, který vystihoval celkovou práci.
V pátek jsme brzy ráno zamířili k autobusovému nádraží, pořídili pár posledních společných fotografií a rozloučili se. Některým tekly i slzy. Na tento pobyt dlouho nezapomeneme.

IMG_20170511_193817Velký dík patří všem zúčastněným profesorům, hlavně Willymu de Bolle a Veronice Kupkové. Poděkování si zaslouží i naši rodiče, kteří nám umožnili se projektu zúčastnit.

Dita Pšeničková (6.O)