Přebírání cen proběhlo v areálu tamních klášterů, konkrétně v jednom z nově odhalených a zrekonstruovaných sklepních prostorů. Kromě nás soutěžících se celého ceremoniálu účastnilo i mnoho hostů a sponzorů z kraje či samotného Českého Krumlova, ale přijeli dokonce i zástupci stejné soutěže z Německa. Nechybělo ani kulturní zpestření v podobě žáků místní umělecké školy. Po ukončení oficiální části byl připraven ještě bohatý doprovodný program. Ve čtvrtek večer jsme měli možnost projít celé město s velmi příjemnou paní průvodkyní a v pátek jsme mohli navštívit muzeum vltavínů a krumlovského medvědáře, který nás dokonce pustil do jámy pod zámkem, abychom si medvědici mohli prohlédnout zblízka.
Byl to úžasný zážitek, předávání i doprovodný program mě velice potěšily a všem Český Krumlov doporučuji jako cíl výletu, neboť je to překrásné město plné nádherných památek.
Veronika Roubínová

P6159377Ve dnech od 15. 6. až 16. 6. jsem se zúčastnila předávání celostátních cen soutěže Evropa ve škole, které se konalo v jednom z českých klenotů – Českém Krumlově. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, já jsem zastupovala tu nejstarší ve věku 17 – 21 let. Jako téma své literární práce jsem si vybrala Hudba spojuje, umožňuje porozumění beze slov. Svoji práci jsem nazvala Úžasná katastrofa, se kterou jsem obsadila první místo v krajském kole a třetí místo v kole celostátním.

Veronika Roubínová