Soutěž YPEF (Young People in European Forest)Zajímavé soutěže tříčlenných družstev o lesnictví s názvem YPEF jsme se dne 6. 2. 2018 zúčastnili podruhé. Konala se v Klášterci nad Ohří v objektu Lesní správy. Zde pro nás měli lesníci připravené testy zaměřené na znalosti lesa a lesnictví. Dále následovalo poznávání organizmů žijících v lesích. A na závěr menší překvapení. Soutěžící měli za úkol sbít ptačí budku z předem připraveného materiálu. Všichni se do toho s elánem pustili a některým se sýkorníky opravdu povedly. Každé družstvo si mohlo svou budku odnést domů. Doufáme, že se alespoň v některých uhnízdí ptáci.

Nejlépe se dařilo smíšenému týmu z tercie a kvarty, ve složení Kristýna Vašková, Adéla Houdková a Jan Beránek. Obsadili druhé místo. Třetí byli Adam Janda, Stanislav Zelenka a Jiří Kalabis z tercie. Těmto studentům blahopřejeme a ostatním děkujeme za účast.

Zároveň bychom touto cestou chtěli poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci a výborné pohoštění.

Dita Kuchtaninová

Soutěž YPEF (Young People in European Forest) Soutěž YPEF (Young People in European Forest) Soutěž YPEF (Young People in European Forest) 27625380_1587391464642056_3077952995940793818_o Soutěž YPEF (Young People in European Forest)