ZO_logo-300x200Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží pro žáky a studenty zeměpisu (geografie). olympiáda se koná již přes dvacet let a okresní kolo tradičně pořádá SVČ Domeček Chomutov ve spolupráci s naší školou a učiteli zeměpisu. Do soutěže se prostřednictvím školního kola mohou zapojit všichni žáci druhých stupňů základních škol (6.–9. tříd) a studenti středních škol v Česku. Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Účast v Zeměpisné olympiádě přináší mimo jiné možnost získat nové zkušenosti nad rámec běžné výuky zeměpisu, změřit síly s ostatními soutěžícími z celého Česka, a v případě úspěchu se zúčastnit mezinárodních geografických soutěží.

Úspěšní řešitelé krajského a celostátního kola jsou pak přijímáni na většinu geografických studijních oborů na českých vysokých školách bez přijímacích zkoušek.

V letošním roce se olympiáda konala v úterý 20. 2. a zúčastnili se jí 59 žáků a studentů ze škol z celého Kadaňska a Chomutovska (Kadaň, Chomutov, Perštejn, Jirkov, Klášterec nad Ohří, …).

Naši studenti obsadili v kategorii A: 4. místo (Martin Oršulák), v kategorii B: 3. místo (Anna Langerová), v kategorii C: 2. místo (Marek Dobiáš) a v nejstarší kategorii D: 5. místo (Jan Sučík), 7. místo (Jarka Jahodová) a 9. místo (Dominik Nodžák).

Všem našim studentům a vítězům blahopřejeme  a přejeme jim další úspěchy v krajském kole.

Příjmení, jméno Škola
Práce s atlasem
Písemný test
Praktická část
Body celkem
Pořadí
A
Kleman Kryštof ZŠ Chomutov, Na Příkopech
19
31
29
79
1
Chytrová Antonie ZŠ Chomutov, Školní
12,5
35,5
24
72
2
Müllerová Veronika Gymnázium a SOŠ Klášterec n. O.
12,5
32
21
65,5
3
Oršulák Martin Gymnázium Kadaň
13,5
31
19,5
64
4
Nedvěd Tomáš ZŠ Chomutov, Hornická
21
30,5
11,5
280,5
5
B
Bocianová Klára ZŠ Chomutov, Na Příkopech
27
24
31
82
1
Matějková Nikol ZŠ Chomutov, Písečná
22
22
23
67
2
Langerová Anna Gymnázium Kadaň
20
25,5
20,5
66
3
Pešoutová René ZŠ Kadaň, Pionýrů
16
27,5
21
64,5
4
Fraj Jakub ZŠ Kadaň, Chomutovská
18
21
25
64
5
C
Varga Filip ZŠ Jirkov, Budovatelů
24,5
33,5
26
84
1
Dobiáš Marek Gymnázium Kadaň
21,5
33
27
81,5
2
Sedláčková Kateřina ZŠ Chomutov, Písečná
20,5
32
25
77,5
3
Pešout Vojtěch ZŠ Kadaň, Pionýrů
23,5
22,5
27
73
4
Sochr Vojtěch ZŠ Chomutov, Na Příkopech
16,5
27,5
23
67
5
D
Karafiát Jan GSOŠ Klášterec n. O.
22,5
29,5
26,5
78,5
1
Běloušek Marek Gymnázium Chomutov
18,5
31
20,5
70
2
Hlaváček Přemysl Gymnázium Chomutov
22
27
19,5
68,5
3
Horký Jakub Gymnázium Chomutov
22,5
29
16,5
68
4
Sučík Jan Gymnázium Kadaň
23,5
21
20
64,5
5

Organizátoři