Vážení studenti,

na základě školního vzdělávacího programu a doporučení metodických orgánů je níže popsán systém výběru volitelných seminářů.

Všechny semináře mají dotaci 2 hodiny.
Vybíráte si vždy konkrétní seminář z dané skupiny seminářů.
Zvyšuje se dotace matematiky v podobě semináře z matematiky ve 3. a 4. ročníku humanitní větve.

• ve 3. ročníku můžete volit 2 semináře (4 disponibilní hodiny) ze skupin:
    • HUMANITNÍ ZAMĚŘENÍ
      • 1. skupina:
        • seminář ze ZSV
      • 2. skupina
        • seminář z UMK
        • seminář z dějepisu
    • PŘÍRODOVĚDNÉ ZAMĚŘENÍ
      • 1. skupina:
        • seminář z fyziky
        • seminář z biologie
      • 2. skupina
        • seminář z chemie
  • ve 4. ročníku můžete volit 5 seminářů (18 disponibilních hodin) ze 3 skupin:
    • HUMANITNÍ ZAMĚŘENÍ
      • 1. skupina: (12 h – nevybíráte si předměty, máte je povinné dle zaměření)
        • seminář ze zeměpisu
        • seminář ze společenských věd
        • seminář z dějepisu
      • 2. skupina (2 h)
        • seminář z umění a kultury
        • seminář z českého jazyka
      • 3. skupina (4 h)
        • konverzace z cizího jazyka (vybíráte si jazyk, který již studujete pro jeho prohloubení, v případě vysokého zájmu bude výběr proveden na základě jazykové úrovně, výsledná známka bude stanovena po dosažení vyšší úrovně C1 na konci semináře)
    • PŘÍRODOVĚDNÉ ZAMĚŘENÍ
      • 1. skupina: (12 h – nevybíráte si předměty, máte je povinné dle zaměření)
        • seminář z biologie
        • seminář z chemie
        • seminář z fyziky
      • 2. skupina (2 h)
        • seminář z latiny
      • 3. skupina (4 h)
        • seminář z matematiky

Konverzace z cizího jazyka bude otevřena pouze v případě vyššího zájmu cca 10 studentů.

O výsledném určení seminářů rozhoduje ředitel školy na základě zájmu studentů a velikosti vytvořené skupiny. Při překročení velikosti skupiny bude o obsazení spolurozhodovat známka z daného předmětu . Ředitel má právo početně neobsazený seminář na školní rok nepovolit.

Výběr seminářů proveďte přes elektronický formulář. Vyplňujte formulář pouze 1 x, následující pokusy již nebudou evidovány:

Formuláře vyplňte do  18. 4. 2018.

Tomáš Oršulák / ředitel