Webp.net-gifmaker (2)Ani letos naše škola nemohla chybět na GLOBE Games, které se tentokrát konaly 31.5. – 3.6.2018 na Gymnáziu v Humpolci. Patříme mezi veterány, zúčastnili jsme se všech ročníků. Protože naše škola bude pořadatelem v příštím roce, popíšu průběh podrobněji. Čtvrtek jsme strávili na cestě a odpoledne jsme stihli jeden z nabízených doprovodných programů – návštěvu muzea věnovaného filmové postavě Hliníka, místního muzea a ještě jsme vyšplhali na věž kostela. Večer proběhlo slavnostní zahájení s kulturním programem následované koulením nafukovací zeměkoule večerním Humpolcem a lampionovým průvodem. Páteční dopoledne bylo věnováno studentské konferenci, kde žáci prezentovali své výzkumné práce. Naše skupina ve složení Jiří Klepp, Ondřej Klusák, Eliška Hybnerová a Jakub Mazánek představili práci Obnova hrušňového sadu v Želině a troufli si na prezentaci v angličtině. Odpoledne a večer měli žáci i učitelé svůj program podle vybraných workshopů. Hlavní náplní sobotního dne byla terénní hra v okolí Humpolce, kde skupiny žáků složené z dvojic z různých škol řešily praktické úkoly. Zakončení proběhlo na zřícenině hradu Orlík, kde se žáci připravili různé aktivity pro ostatní účastníky a vyhlásilo se místo konání GG pro další rok. Pro nedělní dopoledne pořádající škola nabízela zajímavé programy, ale nás čekala dlouhá cesta domů, tak jsme je museli oželet.

Hana Kožíšková