20180622_104138Tento závod probíhá již 12 let pod taktovkou DDM Šuplík na konci školního roku pod názvem 50m do prázdnin. Nutno říci, že organizátorům pravidelně nepřeje počasí. V loňském roce se musely závody pro nepřízeň počasí dokonce zrušit. Ani letos to nevypadalo s počasím dobře. Po několika týdnech letních a slunečních dní, přišlo ze dne na den ochlazení o 15°C. Teplota v bazénu byla teplejší než teplota vzduchu, a tak se plavci při pohybu v teplé vodě paradoxně ohřáli. Všichni plavci si zaslouží velký obdiv za to, jak se jako správní sportovci s těžkými podmínkami vyrovnali.

Závod probíhá jako soutěž družstev kadaňských a kláštereckých základních škol. V každém družstvu plave jeden chlapec a jedna dívka ve čtyřech kategoriích – 6., 7., 8. a 9. třída. Všichni plavou 50 m způsobem, který si zvolí. Zaznamenává se pořadí škol v jednotlivých závodech, které se po skončení všech osmi kategorií sečte a určí se konečné pořadí škol.

Poprvé se podařilo sestavit družstvo plavců i na naší škole. Největší zastoupení v našem družstvu měli nejmladší studenti z primy, kteří nahradili chybějící členy z vyšších ročníku. Tak se stalo, že Julie Hrbková z primy závodila se soupeřkami z devátých tříd. Ve svém závodě zvítězila s výborným časem, se kterým by porazila i nejstarší chlapce, a velmi tak přispěla k celkovému úspěchu naší školy. V rámci kadaňských škol jsme zvítězili a v hodnocení včetně kláštereckých škol nás porazilo pouze družstvo A ze ZŠ Krátká, která se zaměřuje na plavání, protože mají bazén v prostorách školy.

Společně s Julií se na úspěchu podíleli Maxmilián Ferenc, Ivan Kiselev, Anička Stará, Nela Schorná, Natálie Kuželová, Michal Žák a Matouš Řezníček. Gratulujeme!

Šárka Lendvorská