V pondělí proběhlo tradiční přivítání ve škole, seznamovací aktivity a prohlídka malebného městečka Zutphen.
V úterý byla na programu návštěva skanzenu v Arnhemu, kde si studenti prohlédli, jak se žilo v Nizozemsku v minulosti. Nechyběly proslulé větrné mlýny, vodní plochy a typické zemědělské usedlosti. Pokračovalo se procházkou přes arnhemské parky do historického centra města.
Na středu byl naplánován „Survival Track“, kde šlo hlavně o spolupráci a fyzickou zdatnost účastníků. Žáci si dokázali navzájem pomoct a všichni hladce překonali překážky a nástrahy trati.
Ve čtvrtek se pracovalo na projektech. Studenti měli ve skupinkách vymyslet společenské hry na téma „Voda“. Náměty byly například: šetření vody, znečistění vodních zdrojů, boj proti povodni a mnoho dalších. Večer se konaly slavnosti školy, což byla velkolepá show v místní sportovní hale. Vystupovaly známé osobnosti a kapely z nizozemské popové a rapové scény.
V pátek ráno byl čas na rozloučení. Žáci obou škol se už teď těší, až se znovu setkají v Kadani na jaře.

IMG_20181017_123558V neděli 14. 10. 2018 vyrazili žáci z tercie a kvarty již potřetí do Nizozemska, kde se zúčastnili výměnného pobytu s žáky s Warnveldskem Isendoorn College. Po dlouhé cestě autobusem se žáci osobně setkali s partnerem, se kterým si již měsíc dopisovali mailem nebo přes sociální sítě.