Gymnázium Kadaň » Centrum pro talentovanou mládež

Centrum pro talentovanou mládež

385-ctm-cz-rgb

S Centrem pro talentovanou mládež spolupracujeme již od roku 2013. Studentům jejich prostřednictvím nabízíme především prestižní zahraniční kurzy, které toto centrum nabízí. První kurzy byly zaštítěny Johns Hopkins Center for Talented Youth (CTY), světovou autoritou v rozvoji talentovaných studentů, která se zabývá identifikací a podporou studentů s velkým akademickým potenciálem od základní školy po maturitu.

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje talentovaným a motivovaným středoškolákům studovat online kurzy amerických univerzit a středních škol a získat již v průběhu středoškolského studia mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. CTMspolupracuje s the College Board (USA), na organizaci mezinárodních zkoušek Advanced Placement (AP) exams v České republice a na Slovensku. AP Exams jsou mezinárodní zkoušky z odborných předmětů, které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborové souvislosti v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy s přesahem do prvních ročníků vysokých škol. Pro české studenty je to jediná příležitost kromě mezinárodního IB, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci.

Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě!

Centrum nabízí tyto programy:

CTM ONLINE PROGRAM umožňuje středoškolákům porovnávat své znalosti a soutěžit se svými vrstevníky z celého světa, což je pro ně velmi motivující a posiluje jejich sebevědomí. Online program je jedinečný způsob přípravy na univerzitní studia doma i v zahraničí.

OBJEVITELSKÉ SOBOTY a LETNÍ PROGRAM CTM jsou zaměřeny na nadané a zvídavé děti od 5 do 14 let a nabízejí jim výuku předmětů, které děti obvykle velmi zajímají, ale které nejsou součástí standardní školní výuky. Cílem je podpora zvídavosti a zájmu dětí, získávání nových informací a dovedností v oblastech jejich zájmu.