Gymnázium Kadaň » Deset důvodů proč studovat na GYMKA

Deset důvodů proč studovat na GYMKA

1. Vybíráte si z široké nabídky studijních směrů

GK_LETAK_2017

Svůj obor u nás najde opravdu každý. S velkým množstvím specializací souvisí i široká nabídka předmětů. Díky ní se během studia můžete specializovat, experimentovat a objevovat. Nabízíme specializaci v oblasti cizích jazyků, přírodních věd, humanitních věd, matematiky, programování a robotiky. V posledním ročníku můžete mít 8 hodin cizího jazyka, 9 hodin matematiky  nebo skoro 20 hodin přírodovědných předmětů s matematikou resp. 20 hodin humanitních předmětů s cizími jazyky.

Vyberete si předměty a určíte specializaci

• Povinné předměty tvoří jenom část toho, co můžete studovat. Díky rozsáhlé nabídce volitelných předmětů a kroužků se specializujete. Můžete si zapsat i předměty napříč ročníkem, poznat nové studenty a získat znalosti z různých oblastí.
  • V jednom týdnu zvládnete školu, brigádu i kamarády.
  • Nabídka předmětů a kroužků se rozšiřuje a obměňuje každý rok.

A co si mohli studenti zapsat za kroužky v předchozích letech?

• Matematicko – fyzikální hrátky
  • Astronomie
  • Hlavolamy a matematické soutěže
  • Tajemství chemie
  • 3D modelování a programování
  • Cizí jazyky a latina
  • Futsal
  • Dramatický kroužek

2. Studujete v moderních učebnách a laboratořích

ucebna_fyziky

Naše škola investovala v posledních několika letech přes 15 miliónů do rekonstrukce modernizace prostor. Moderní škola s novými laboratořemi pro chemiky, fyziky a biology připravují budoucí lékaře, inženýry, programátory. Komplexní rekonstrukce nové knihovny pro společné setkávání při oddechu nebo slavnostních chvílích je využitelná i pro humanitní obory, které připravují budoucí právníky, filosofy nebo ekonomy. A to jsou jen některé z nedávno dokončených projektů. Ať už tedy zamíříte na jakýkoliv obor, můžete se těšit na novotou vonící knihovny, moderně vybavené laboratoře a čisté lavice. Zkrátka ideální podmínky pro studium i trávení času mezi přednáškami. Před rekonstrukcí je spodní patro se šatnami, které se také změní v moderní prostor na ukládání oblečení a přebytečných pomůcek.

3. Rozvrh i známky máte stále online

2

Na škole se snažíme většinu administrativy spojenou se studiem řešit elektronicky. Stejně jako vy nemáme rádi zbytečné papíry. V elektronickém informačním systému, kterému říkáme Bakaláři, najdete všechno, co budete ke studiu potřebovat. Co všechno v Bakalářích vyřídíte? Zkontrolujete si rozvrh i aktuální suplování. – Uvidíte svoji klasifikaci, včetně průměru, který vám vychází. – Můžete se podívat na plán akci, který vám řekne co vás zajímavého čeká. – Nebo máte po ruce seznam vyučujících a jejich kontaktů.

4. Realizujete si své cíle a přání

Budoucnost

Chcete být lékařem nebo pomáhat jako právník slabým? Baví vás zkoumání přírody nebo chcete navrhovat domy? Možná také rádi programujete nebo stavíte roboty. To všechno a mnoho dalšího vám pomůžeme splnit. Pro všechny obory na vysoké škole je nejlepší gymnázium a naše škola se svoji tradicí a zkušeností vám je zárukou.

Nechcete čekat až na vysokou školu a splnit si své sny dříve? Třeba rádi píšete básně nebo povídky. Pomůžeme vám vydat knihu, kterou rozešleme do všech velkých knihoven. Nebo jste sportovci a chcete propojit studium se sportem. Vytvoříme vám individuální vzdělávací plán, kde zkombinujeme vše. Nebo se chcete specializovat dříve než na vysoké škole. Pomůžeme vám vybrat předměty, které vás baví a více se v nich dozvíte.

5. Vydáte se na zkušenou do zahraničí

shutterstock_112421069

Studenti se ze zahraničních výměnných pobytů vrací sebevědomější, samostatnější, s telefonem plným nových čísel a se spoustou zážitků. Vycestování je o to snadnější, že je škola jazykově připraví před výjezdem a podporuje i během pobytu. Škola podporuje nejenom krátkodobé pobyty v rámci projektů školy, ale i dlouhodobé individuální soukromé pobyty studentů.

K čemu vám zahraniční pobyt je?

1. Naučíte se lépe cizí jazyk a možná další k tomu.
  2. Prožijete nové zážitky a získáte nové přátele.
  3. Poznáte novou kulturu.
  4. Naučíte se více spolehnout na sebe.

6. Při studiu budete sportovat

nový-4

V prvním ročníku si užijete lyžařský kurz a ve třetím ročníku budete trénovat cyklistiku a turistiku. Mimo tyto pobytové kurzy mimo školu během výuky jezdíte na různé turnaje a soutěžíte ve všech možných disciplínách – florbal, futsal, běh, …

7. Ověříte si své znalosti v praxi

Mnoho předmětů nabízí laboratorní práce nebo terénní projekty. Určitě tyto možnosti využijte, protože na vysoké škole nebo v praxi se bude hodit každá zkušenost. K čemu je taková zkušenost dobrá? Vyzkoušíte si, jak to co vidíte na tabuli funguje v konkrétní praxi nebo oboru. Ujasníte si, co chcete v životě dělat a na co se zaměřit. Když se budete dobří, možná vám nabídnou brigádu.

8. Navštívíte špičková výzkumná centra nebo vysoké školy

nový-1

Naše škola spolupracuje s univerzitami nebo výzkumnými centry, které jsou špičkami ve svých oborech. Během studia zažijete  přednášky předních českých nebo světových odborníků na danou tematiku. Naši učitelé vám předají nejmodernější znalosti ve svých oborech.

9. Všechny významné památky spojené s historií našeho státu pro vás nebudou tajemstvím

Nebyli jste na Pražském hradě, židovském hřbitově, v Terezíně nebo jste neměli zatím čas navštívit některou z památek v Kadani? S námi to určitě zvládnete a k tomu přidáme ještě řad dalších zajímavých míst, které vám pomohou pochopit historii našeho státu a získat osobní vztah k některým událostem.

10. Pokud budete mít problém, budeme se snažit vám pomoc

Našim studentům pomáháme a naším společným cílem je úspěšná maturitní zkouška. Umožňujeme přizpůsobit organizaci výuky dle individuálních potřeb studenta. Pomáháme najít studentům brigádu, doučování nebo si je se studenty přátelsky popovídáme.