Gymnázium Kadaň » Ocenění školy

Ocenění školy

Ocenění školy vyplývá z různých žebříčků MŠMT ČR, zřizovatele nebo dalších externích subjektů. Z nejvýznamnějších systémů hodnocení jsou:

• Excelence středních škol
  • Dobrá škola Ústeckého kraje

Excelence středních škol

Soutěž je vyhlašována MŠMT ČR. V rámci soutěže dochází k hodnocení soutěží a jejich zařazení na schválený seznam. Nevýhodou v soutěži je menší velikost školy z pohledu žáků nebo neúplnost seznamu soutěží.

2015

Naše škola se za minulý školní rok umístila při přepočtu na žáka na 1. místě v Ústeckém kraji. V absolutních číslech nás předběhlo jen Gymnázium v Teplicích, které má přes 800 studentů. V celé ČR v absolutních číslech jsme 41. nejlepší školou.

EXCELENCE_2015_1EXCELENCE_2015_2

Dobrá škola Ústeckého kraje

2014

Soutěž je vyhlášena jako součást aktualizace Strategie na zlepšení výsledků vzdělávání ve středních školách zřizovaných Ústeckým krajem. Soutěž hodnotí většinu oblastí aktivit školy. Nevýhodou v soutěži je menší velikost školy z pohledu žáků nebo ekonomických aktivit.

Gymnázium v Kadani získalo významné ocenění dlouhodobé práce naší školy, našich žáků a kolegů. Naše škola byla oceněna 6. místem v rámci soutěže “Dobrá škola Ústeckého kraje”. Zároveň byla nejlepší školou v regionu Chomutov a 4. nejlepším gymnáziem v celém kraji.

Oceněné školy v soutěži Dobrá školy Ústeckého kraje:

1. Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace, ve výši 1 000 tis. Kč,
  2. Gymnázium, Teplice, Čs. dobrovolců 11, příspěvková organizace ve výši 750 tis. Kč,
  3. Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5, příspěvková organizace ve výši 500 tis. Kč,
  4. Podkrušnohorské gymnázium, Most, příspěvková organizace, ve výši 400 tis. Kč,
  5. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice, Benešovo náměstí 1, příspěvková organizace, ve výši 350 tis. Kč,
  6. Gymnázium, Kadaň, 5. května 620, příspěvková organizace, ve výši 300 tis. Kč,
  7. Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, příspěvková organizace, ve výši 250 tis. Kč,
  8. Střední škola technická, Most, příspěvková organizace, ve výši 200 tis. Kč,
  9. Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Most, příspěvková organizace, ve výši 150 tis. Kč,
  10. Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice, Svojsíkova 1, příspěvková organizace, ve výši 100 tis. Kč.