Gymnázium Kadaň » Studentská rada: 2. zasedání 2016/2017

Nepřítomni: 1.O, 2.O, 4.A

Program:

1. Oznámení o termínu studentské rady bude vyvěšováno na nástěnku u ředitelny
    • Z důvodu jasného oznámení dne konání rady se po domluvě s paní Markovou bude toto sdělení vylepovat na nástěnku.
  2. Povolení Wi-Fi připojení pro studenty v aule, nynější studovně
    • Ze začátku školního roku byla síť pro studenty zpřístupněna, kvůli špatným zkušenostem zablokováno.
    • Teď se bude síť s omezenou rychlostí jen pro studijní účely znovu spouštět.
  3. Žádost o zavedení žaluzií ve třídách, kde víc svítí slunce
    • Návrh na žaluzie, které by nestínily tak hodně jako aktuální elektrické závěsy, ale zabránily by slunečnímu svitu.
  4. Reakce na inzerát na školní bufet
    • Již se ozvaly osoby, které by byly ochotny po vydání nové vyhlášky o školních bufetech tuto činnost vykonávat
    • Čeká se na jejich nabídky a vyjádření k situaci
  5. Zájezd do Francie by se měl konat
    • Cestovní kancelář může chybějící místa doplnit studenty z jiných gymnázií
  6. Bude probíhat rekonstrukce skříněk
    • Skříňky jsou omezeny prostorem, proto bude probíhat úplná rekonstrukce, aby se situace zlepšila
    • Každý student bude mít svou vlastní skříňku, přístupnost by se měla zlepšit
  7. Žádost o navýšení počtu výměnných pobytů
    • Návrh na navýšení počtu studentských výměnných pobytů, které jsou oblíbené
    • Ředitel tento návrh projedná
    • S tím postupně dojde k omezení výletů do Francie a Anglie od cestovek, které mají nízký vzdělávací efekt

Úkol:

1. Zpracovat návrh na exkurzi a její obsahovou náplň – do 24. 2. 2017.
  2. Vyzkoušet záclony, které by dostačovaly pro stínění slunce ve třídách – do letních prázdnin.
  3. S předsedkyní předmětové komise, profesorkou De Bolle, projednat zastaralé a nepřehledné učebnice pro vyšší gymnázium na hodiny českého jazyka.

Příští zasedání se bude konat 24. 2. 2017 o velké přestávce v aule.